O nás

V roce 1982 začal zakladatel a majitel firmy Jarda Soumar s výrobou horolezeckých úvazků, které byly určeny převážně pro kamarády horolezce.

S hlavní doménou naší činnosti – výrobou postrojů pro psí spřežení, jsme začali v roce 1992. Za následujících 20 let spolupráce s předními českými i světovými mushery jsme se dostali na pozici světové jedničky v oboru. Naše výrobky ve spolupráci se špičkovými závodníky i nadále neustále vylepšujeme a hledáme ty nejvhodnější materiály a technologie zpracování.


Na další základní oblast našeho působení – výrobu a prodej speciálních jezdeckých potřeb pro koně, jsme se začali zaměřovat od roku 2002, kdy jsme na základě zkušeností získaných při výrobě postrojů, které vyžadují speciální materiály šetrné k zvířecí srsti, začali vyvíjet speciální podsedlové dečky pro koně a polstrované ohlávky.


V současnosti patří naše firma Manmat k jedním z největších předních specialistů na výrobu a prodej patentovaných postrojů pro psy a speciálních jezdeckých potřeb pro koně. Naši zástupci prodávají originální výrobky značky Manmat po celém světě - od Aljašky přes Nový Zéland až po Jihoafrickou republiku.