Závody na Kuksu
18.05.2017

Závody na Kuksu

Image 0 -

Přinášíme autentickou reportáž ze závodů na Kuksu.

Závody zkus maraton Kuks

Když mi v sobotu začal zvonit budík o půl šesté ráno, říkala jsem ji, že nápad jet na závody do Kuksu opravdu moc dobrý nebyl. Kdyby nebylo hlučící rodiny, pravděpodobně bych budík jen zamáčkla a spokojeně spala. Když jsem po tom v osm ráno mrzla v dešti a pozorovala „naše chlapce“ z MC Metuje, jak stojí na startu ultramaratonské trati, dlouhé 65 km, kterou se chystali ujet na koloběžkách (a také úspěšně ujeli), stále jsem přemýšlela nad tím, jak naskočím do auta a pojedu domů do tepla. Jsem ale ráda, že jsem tak neudělala.

Přihlásila jsem se se svoji fenkou Majdou na canicrossový závod na 10 km a ač jsem chvílema myslela, že v nejbližším kopci musím zemřít, závod jsme také zdárně dokončily. Trasa závodu byla nádherná a rozhodně ne nudná. Samotný zážitek byl už start, který se odehrával za příjemné divácké kulisy přímo na nádvoří barokního hospitalu v Kuksu. Snad jedinou rovnou částí trati byla startovní a zároveň cílová rovinka v zahradách Kuksu, jinak se střídaly spíše (na mě prudké) výběhy a náročné kamenité i bahnité seběhy. Závěrečný finiš v podobě výběhu od řeky až na nádvoří Kuksu byl už jen sladkou tečkou za nádherným závodem.

Můj obdiv patří především těm, kteří v tomto terénu (a bez pomoci psího parťáka!) dokázali uběhnout půlmaraton, maraton a pár borců dokonce i ultramaraton. Nemůžu nezmínit ani koloběžkáře, kteří to na trati neměli o nic jednodušší, než my běžci a přeci se do závodu pustili a dokončili ho. Ranní déšť nám vítr rozfoukal a zbytek závodního dne jsme si užívali při slavnostním vyhlašování vítězů nebo při nákupu všeho potřebného (i nepotřebného) sportovního vybavení u stánků sice za sluníčka, ale za to za pořádného fičáku. Velký dík patří pořadatelům závodu za parádní sportovní zážitek a doufám, že se brzy uvidíme na startu dalšího závodu.

Tereza Hanušová

Image 0 -

Image 1 -

close

Dear friends and customers,
There were some personnel changes occurred in the company last week, despite this situation we continue in the unchanged regime (production, receipt and dispatch of orders, consultancy, etc.). E-shop also works without changes.
Special orders are accepted by e-mail expedice@manmat.cz or by phone +420 603 596 848
Thank you for your support.