Dušan Erbs
24.01.2017

Dušan Erbs

Image 0 -

Představujeme Vám prvního člena MANMAT teamu, který je velmi úspěšným závodníkem v individuálních disciplínách.

Narodil jsem se v Hořicích v Podkrkonoší. Ovšem mým dlouholetým bydlištěm byl nádherný Hradec Králové, kde jsem „sportoval“ 28 let. Nyní bydlím v Praze, a to v přírodou obklopené a klidné Uhříněvsi. V oblasti vzdělání jsem po gymnáziu v Hořicích v Podkrkonoší absolvoval magisterské studium na Univerzitě Hradec Králové v oborech biologie a tělesné výchovy a sportu. V současné době působím profesně v oblasti veterinárních nutraceutik a jako trenér běžeckých škol v Praze, kde se i mimo běh věnujeme canicrossu. Jsem šťastně ženatý s manželkou Kateřinou a doma se snažíme vychovávat, vzdělávat a vést ke sportu dceru Sofii a syna Samuela.

Já osobně od základní školy provozuji atletiku, nyní na výkonnostní závodní úrovni. Jsem členem ligového klubu AC Pardubice. Mou doménou jsou dlouhé a střední běhy. Jako vedlejší sporty mi přináší potěšení běžecké i sjezdové lyžování, turistika, cyklistika, plavání. Kdysi jsem si zahrával i s letním biatlonem.

V roce 2003 jsem k závodnímu atletickému kolotoči přizval i canicross. Bylo to po semináři o mushingu, který pořádal tehdy v Hradci Králové Michal Merhaut ve spolupráci s firmou ManMat. Zprvu jsem začínal s mým prvním psem - kokršpanělem Doyllem, kterého jsem právě na zmíněném semináři oblékl do krásného červeného postroje ManMat a začala má tréninková éra canicrossu. Doyll vážil pouze okolo 10kg, ale byl rychlý. Takže vím, že canicross se dá běhat s každým psem - malým i velkým. Velkého jsem přibral pod střechu v roce 2005. Byl to skok opravdu razantní. Od desetikilového kokříka, ke čtyřiceti kilovému šumavskému závodnímu psovi Artušovi (varianta Evropského saňového psa) od Jirky a Lindy Suchých. Tehdy jsme si s Artušem vyběhli ihned titul Mistrů Evropy v roce 2006 a další významné úspěchy následovali – vicemistři světa a Evropy, několikanásobní Mistři České republiky v canicrossu. Naše týmová práce s Artušem, než odešel do psího nebe, byla zakončena ziskem titulu Mistrů světa v canicrossové štafetě v roce 2011. Nutno dodat, že u všech našich závodů a tréninků, a tedy i úspěchů, stála podpora firmy ManMat. Mushingové vybavení špičkové kvality českého výrobce mě nikdy nezklamalo nejenom v canicrossu, ale i v disciplíně skijering, kterou provozuji v zimním období. Skijering je pro mě příjemné zpestření zimní běžecké přípravy a pro psa je to vítaná změna v trénincích a závodech.                                                                                                                                 

Nyní máme doma následovníka Artuše. Opět jsme s manželkou vsadili na chovatelské zkušenosti rodiny Suchých a v roce 2014 si pořídili psa Merlina z linie po Artušovi, psa od výborné feny Jirky Suchého Bajči. S Merlinem jsme ihned první závodní sezonu vybojovali titul Mistrů republiky. O rok později (2016), po Evropském šampionátu v Novém Městě na Moravě, obohatily mou sbírku canicrossových medailí dva cenné kovy – stříbrná a zlatá medaile. Nesmím opomenout pro mě velmi cenný úspěch s Merlinem, a to vítězství na Mistrovství ČR ve skijeringu v roce 2016 na Horních Mísečkách. Opět u těchto kovů bylo canicrossové a skijeringové vybavení s dvojitým M a podpora firmy ManMat, včele s Jaroslavem Soumarem. V mushingovém sportu jsem členem sportovního klubu Děti Severu, který jsem s dalšími kolegy v roce 2007 zakládal a zastávám zde funkci předsedy SK.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

close Dear customers,
from 23.7. to 5.8. MANMAT s.r.o. will be closed because of holiday..
We will process your orders and emails in the next week.
Thank you for your understanding.