Image 0 -

Jaké bylo ME v ABERTAMECH 2018. Podrobnosti se dozvíte v článku.

ManMaťáci bodovali na Mistrovství Evropy čistokrevných v Abertamech

12.11.2018

Celý závod odstartoval už čtvrteční veterinární přejímkou, ale oficiálně byl zahájen až večerním slavnostním zahájením s průvodem všech výprav. V pátek ráno se už začalo závodit. V následujícíh třech dnech čekaly na závodníky hned tři závodní kola ve všech individuálních i týmových kategoriích.

Pořadatelé si připravili pro závodníky hned několik délek tratí, podle jednotlivých kategorií ve sprintových i midových délkách. Závodníci se určitě nenudili a skvěle tratě prověřili jejich souhru se psími parťáky. A protože i ManMaťáci měli v závodě spoustu želízek v ohni, dalo se čekat, že by to mohlo i cinknout. Ve spoustě kategorií jsme bojovali o nejvyšší příčky a počítala se každá vteřina

A jak tedy nakonec naši závodníci dopadli? V kategorii midu nám startovala v kategorii B (tým do 6 psů) Romana Guregová. A skvěle se jí dařilo když zvítězila a vybojovala titul Mistra Evropy. Romanu napodobil Lukáš Klíma v kategorii C (tým do 4 psů), který také vystoupil na nejvyšší stupínek a odvezl si zlatou medaili.

Na sprintové trati zajela skvěle Kačka Kulhánková, která jasně zvítězila a i ona se mohla radovat z titulu Mistra Evropy. V kategorii koloběžek s jedním psem si vyjela krásné třetí místo Adéla Havlíčková. Ve stejné kategorii se dvěma psy pak byla třetí Veronika Klímová. Vynikajícího výsledku jsme dosáhli i v canicrossu se dvěma psy, kde doběhla Zdeňka Dušková druhá a vybojovala titul Vícemistra Evropy!

Máme moc radost, že se českým závodníkům takto dařilo a jsme rádi, že jsme mohli být u toho :)