3. Sportovní víkend Makej s Manmatem
25.06.2019

3. Sportovní víkend Makej s Manmatem

Na třetím sportovním víkendu s Manmatem se konečně závodně plavalo. Více informací se dočtete v celém článku.

Třetí sportovní víkend s Makej s Manmatem právě skončil a my už začínáme plánovat další ročník. Byla by totiž velká škoda úspěšnou tradici přerušit. „Na Broďáku“ se sešla „stará parta“ a připravila víkend pro začínající i pokročilé canicrossaře a mushery.

A o co jste přišli, pokud jste nedorazili? V pátek o skvělou přednášku Vláďi Šáfra o správném výběru běžecké obuvi a Petra Toncara o fyzioterapii.

Sobota byla ve znamení akce, nejprve výuka běžecké techniky s Dušanem Erbsem a Vláďou Šáfrem zakončená výběhem se psy. Po krátkém odpočinku a posilnění přišla na řadu Jana Draslarová a Vlasta Keltner a disciplína scootering.

Děti mezitím ve dvou skupinách rozdělených podle věku zdokonalovaly svoje pohybové schopnosti s Lindou, Katkou a Kamčou. Odměnou byl meloun a lízátka J

Odpoledne početná dětská skupina vyjela na výlet zakončený famózní zmrzlinou v Červeném Kostelci. Za to patří velký dík koloběžkám Kostka a Jardovi Hanušovi, který byl po celý víkend přítomen se svou pojízdnou a bezplatnou půjčovnou koloběžek, o které si teď nejedno dítě napíše Ježíškovi.

Po projížďce na koloběžkách už čekal na děti velký skákací hrad ve tvaru psa, který zapůjčila firma Viridium z Police nad Metují a na dospěláky přednáška a poradna Jany Tomáškové o Dornově metodě. Kamila Šrolerová se pak na chvíli odpoutala od dětí svých i půjčených a zábavnou formou vzdělávala svoje posluchače v pravidlech mushingu. Šlehačkou na dortu bylo pak výborné grilované masíčko tak jako každý rok a třešničkou na této šlehačce opět tradiční večer s kapelou. Někteří vydrželi až do nočních hodin, jiní byli znaveni a šli ladit formu na zítřejší závod. Ne tak organizátoři, kteří přichystali pro děti noční hru zakončenou hledáním pokladu. Vyblbnuli se děti i rodiče.

Oproti všem meteorologickým prognózám nás neděle přivítala slunečným počasím a tak se konečně splnil Dušanův sen uspořádat duatlon se psy – plavání a běh. A aby netroškařil, připravil ho i pro děti. Pro neplovoucí nebo menší děti byl připraven duatlon koloběžka a běh.

Ti, kteří si do rozbouřených vod „Broďáku“ zatím netroufali se mohli učit zapřahání psa v rychlokurzu Jany Draslarové.

Závod nabízel spoustu zajímavých momentů a dramatických situací. Některým pejskům se plavat nechtělo, tak byla připravena i kategorie pro psy neplavce. Dojemné bylo sledovat dětské závodníky od 5 do 11 let, kteří rvali o dobré umístění do posledních vteřin. Zvítězili jen někdo, obdiv však patří všem, kteří se do boje pustili.

Pak už zbývalo jen všem rozdat ceny za odvahu a rozloučit se. Poděkování za pěkně prožitý víkend patří všem účastníkům akce za super atmosféru a za uspořádání všem výše zmíněným i nezmíněným organizátorům, Radce Rydlové a Jardovi Soumarovi z firmy Manmat, firmě Kostka koloběžky a sportovním klubům TJ Sokol Maxičky a SK Děti Severu. Za rok zase na shledanou.

Foto https://www.zonerama.com/kristynaphoto/Album/5399984

close

Dear friends and customers,
There were some personnel changes occurred in the company last week, despite this situation we continue in the unchanged regime (production, receipt and dispatch of orders, consultancy, etc.). E-shop also works without changes.
Special orders are accepted by e-mail expedice@manmat.cz or by phone +420 603 596 848
Thank you for your support.