CANICROSS

Skvělý tip, jak můžete aktivně trávit volný čas se svým psem.

Canicross

Máte doma psa a chcete s ním dělat nějaký sport? Pokud ano, tak pro Vás je jako dělaný canicross. Canicross je běh člověka se psem. Je to skvělý sport, který Vás vytáhne ven a nutí vás dělat něco smysluplného se svým čtyřnohým kamarádem. Výhodou tohoto psího sportu je to, že nemusíte se psem procházet nějakým speciálním výcvikem. Běh je naprosto přirozená disciplína a to jestli Vás pes u toho kapku táhne a nebo ne, tak to v rekreační podobě není zase až tak důležité. Důležité je odhodlání a chuť vyběhnout. Pokud docílíte toho, že pes opravdu zabere a pomůže Vám, budete překvapeni svými výkony a také objevením svalů na svých nohách o kterých jste až doposud netušili :-). Připravte se na to, že canicross může i bolet a to hlavně při sbíhání z kopce. Vše je otázkou tréninku a Vaší souhry se psím parťákem!

Co k tomu vlastně potřebujete? Tak prvně to bude odhodlání, ale to se dá sehnat celkem jednoduše :-) Pak budete potřebovat psa a ten může být opravdu jakýkoliv: malý, velký, huňatý, nahatý.... hlavně se mu musí chtít běhat a mít chuť trávit s Vámi čas.

Když se dostaneme k vybavení, tak to už může být dlouhý elaborát o běžeckém vybavení, typech postrojů, sedáků, vodítek. ....

 

 

Vezmeme to velice jednoduše:

Člověk má na sobě oblečený sedák, nebo-li opasek, který se dá seštelovat tak, aby hlavní tah nešel do páteře, ale opíral se o Váš zadeček. Tímto rozložením docílíte toho, že Vás po pár trénincích nebudou bolet záda. Zvolte běžecké boty z kterých Vás nebudou bolet nohy.

Dále pak potřebujete vodítko s amortyzérem- gumicukem- které tlumí nárazy tahu jak pro Vás jako pro člověka, tak i pro Vašeho psíka.

Pes je oblečen do postroje, na který je přichycen k vodítku.

A můžete vyběhnout :-)

 

 

 

 

 

 

 

CANICROSS
Vytvořeno08.06.2020